טקס חנוכת בית המתנדב ונקודת הזנקה באשדוד

אירוע רב רושם במעמד צמרת ארגון מד"א הצלה דרום, רבני העיר וקברנטיה

מתנדבי מד''א-הצלה דרום והנהלת מגן דוד אדום בישראל חנכו אמש (שני) את בית המתנדב ונקודת הזנקה באשדוד יחד עם טקס סיום קורס חובשי רפואת חירום וקליטת 26 מתנדבים וכונני רפואת חירום בדרום.

הטקס נפתח בגזירת הסרט בכניסה לבית המתנדב על ידי יו''ר הצלה דרום הרב מיכאל שוורץ ומנהל מרחב לכיש במד''א תמ''ג חיים כראדי ומיד לאחר מכן כובד רב הארגון הרב משה בונים מינץ שליט''א בקביעת המזוזה.

לאחר אמירת לחיים התיישבו המתנדבים לארוחת ערב חגיגית במהלכה נשאו בפניהם דברי ברכה נציגי מגן דוד אדום והצלה דרום.

סמנכ''ל קהילה במד''א ד''ר אלי יפה הקריא בפני המתנדבים את מכתבו של מנכ''ל מגן דוד אדום בישראל רמ''ג אלי בין אשר נבצר ממנו להשתתף באירוע: "חנוכת נקודת ההזנקה אותה תפעילו היא תוספת מבורכת לשירותי רפואת החירום באשדוד וסביבתה..."

בדבריו שיבח ד''ר יפה את שיתוף הפעולה המבורך בין מגן דוד אדום להצלה דרום ואת פעילות המתנדבים בשגרה ובחירום.

יו''ר הצלה דרום הרב מיכאל שוורץ הודה להנהלת מגן דוד אדום על שיתוף הפעולה הפורה ולמתנדבי הארגון העוסקים בהצלת חיים תוך הקפדה על ההלכה.

נציג המתנדבים אשר הצטרפו למערך המתנדבים וכונני רפואת החירום במד''א יעקב צישינסקי הודה בשם המתנדבים להנהלת מגן דוד אדום בישראל ולהנהלת הצלה דרום ובראשם ל מנכ"ל הצלה דרום מנחם שוורץ ולסמנכ''ל הארגון מאיר אשכנזי על העשייה והליווי הצמוד לאורך כל הקורס תוך דאגה לכל אחד ואחד מהמתנדבים.

מנהל מרחב לכיש במד''א חיים כראדי: אני רואה בקהל הרבה פנים מוכרות וזו ההוכחה הכי טובה לכך שאתם פועלים ופעילים במגן דוד אדום ואני פוגש אתכם במקרים ובתחנות מד''א במרחב, המשיכו בפעילותכם הברוכה למען הצלת חיים.

רב הצלה דרום הרב משה בונים מינץ שליט''א: הצלת חיים היא מן התורה וחובה על כל אחד להציל חיים, אך יחד עם זאת חובה עלינו המתנדבים להקפיד ולפעול על פי ההלכה.

בזה אחר זה עלו ובאו 26 אברכים אשר השתתפו בשנה האחרונה בקורס חובשי רפואת חירום כמו גם בשיעורי הלכה הקשורים בפעילות המתנדבים וקיבלו את ציוד כונן רפואת חירום יחד עם תעודת סיום קורס חובשי רפואת חירום.

סמנכ''ל מד''א-הצלה דרום מאיר אשכנזי הודה בשם המתנדבים ל סמנכ''ל מבצעים במד''א מגן גיל מושקוביץ ומנהל מחלקת הד''ס מגן איתמר אברמוביץ על פועלם הרב ועשייתם הברוכה בכל ימות השנה למען המתנדבים ועל עזרתם הרבה בפתיחת בית המתנדב והקריא בפני המתנדבים את מכתב הברכה ששלח ראש עיריית אשדוד ד''ר יחיאל לסרי לרגל המעמד בו כתב: שאו ברכה, חזקו ואמץ ידכם, ותמיד זכרו: כל המציל נפש אחת מישראל כאילו הציל עולם ומלואו.

צילום: מענדי קורנט