הצלה דרום

כל מה שקרה בזמן האחרון...

הצלת חיים

התרמות דם

אירועים והשתלמויות

נגן וידאו

מה חדש

גם השנה! אמבולנס הפינוקים של מד"א-הצלה דרום דואג לעובדי ומתנדבי מגן דוד אדום 

מאות עובדי ומתנדבי מגן דוד אדום בישראל אשר עלו בשנים האחרונות ביום ל"ג בעומר למירון לאבטח רפואית את מאות אלפי העולים להשתטח על ציונו של רבי שמעון בר יוחאי בל"ג בעומר מכירים את 'אמבולנס הפינוקים של מד"א-הצלה דרום'. 

מתנדבי מד"א-הצלה דרום היו מעלים איתם כל שנה למירון שתיה מתוקה, מיני מתיקה, קפה, משקאות אנרגיה ועוד, אותם חילקו למאות עובדי ומתנדבי מגן דוד אדום במירון במהלך ההילולא. 
השנה, לאור מגיפת הקורונה, העליה השנתית למירון בוטלה, אך במד"א-הצלה דרום החליטו להמשיך במסורת זו והעבירו את אמבולנס הפינוקים לרחבי הדרום. 
מתנדבי הארגון הגיעו אמש, ליל ל"ג בעומר לכל תחנות מד"א בדרום ולמוקד הארצי של מגן דוד אדום והעניקו לצוותי מד"א כיבוד ומיני מתיקה והודו להם על עשייתם הברוכה למען בריאות עם ישראל בתקופת הקורונה.
מתנדבי הארגון יחד עם צוותי מד"א בתחנות הדליקו יחד נר לכבוד רבי שמעון בר יוחאי. בכל אחת מתחנות מד"א.
מנכ"ל מד"א-הצלה דרום מנחם שוורץ: עובדי מד"א בכל רחבי הארץ עבדו מסביב לשעון בחודשיים האחרונים ועמדו בחזית המאבק של מדינת ישראל בקורונה.
ראינו לנכון לנצל את יום ל"ג בעומר על מנת להגיע לכל תחנות מד"א ברחבי הדרום ולהודות להם על פועלם.
סמנכ"ל מד"א-הצלה דרום, מאיר אשכנזי: אמבולנס הפינוקים של הארגון כבר הפך לשם דבר בקרב מאות העובדים והמתנדבים שעלו למירון בשנים האחרונות לסייע במבצע האבטחה הגדול ביותר בארץ בכל שנה בל"ג בעומר.
לצערנו הרב, השנה, בשל המצב, מירון סגורה והעובדים והמתנדבים נשארו בתחנות מד"א ובבתים, אך את המסורת יש להמשיך והחלטנו להעביר את הפעילות ממירון לרחבי הדרום ולכנס יחד את צוותי מד"א, להדליק נר לכבוד רבי שמעון ולהודות להם על פועלם.
 

טקס חנוכת בית המתנדב ונקודת הזנקה באשדוד בשילוב קליטת 26 מתנדבים למד"א-הצלה דרום באשדוד

מתנדבי מד"א-הצלה דרום והנהלת מגן דוד אדום בישראל חנכו אמש (שני) את בית המתנדב ונקודת הזנקה באשדוד יחד עם טקס סיום קורס חובשי רפואת חירום וקליטת 26 מתנדבים וכונני רפואת חירום בדרום.

הטקס נפתח בגזירת הסרט בכניסה לבית המתנדב על ידי יו"ר הצלה דרום הרב מיכאל שוורץ ומנהל מרחב לכיש במד"א תמ"ג חיים כראדי ומיד לאחר מכן כובד רב הארגון הרב משה בונים מינץ שליט"א בקביעת המזוזה.

לאחר אמירת לחיים התיישבו המתנדבים לארוחת ערב חגיגית במהלכה נשאו בפניהם דברי ברכה נציגי מגן דוד אדום והצלה דרום.

סמנכ"ל קהילה במד"א ד"ר אלי יפה הקריא בפני המתנדבים את מכתבו של מנכ"ל מגן דוד אדום בישראל רמ"ג אלי בין אשר נבצר ממנו להשתתף באירוע: "חנוכת נקודת ההזנקה אותה תפעילו היא תוספת מבורכת לשירותי רפואת החירום באשדוד וסביבתה…"
בדבריו שיבח ד"ר יפה את שיתוף הפעולה המבורך בין מגן דוד אדום להצלה דרום ואת פעילות המתנדבים בשגרה ובחירום.

יו"ר הצלה דרום הרב מיכאל שוורץ הודה להנהלת מגן דוד אדום על שיתוף הפעולה הפורה ולמתנדבי הארגון העוסקים בהצלת חיים תוך הקפדה על ההלכה.

נציג המתנדבים אשר הצטרפו למערך המתנדבים וכונני רפואת החירום במד"א יעקב צישינסקי הודה בשם המתנדבים להנהלת מגן דוד אדום בישראל ולהנהלת הצלה דרום ובראשם ל מנכ"ל הצלה דרום מנחם שוורץ ולסמנכ"ל הארגון מאיר אשכנזי על העשייה והליווי הצמוד לאורך כל הקורס תוך דאגה לכל אחד ואחד מהמתנדבים.

מנהל מרחב לכיש במד"א חיים כראדי: אני רואה בקהל הרבה פנים מוכרות וזו ההוכחה הכי טובה לכך שאתם פועלים ופעילים במגן דוד אדום ואני פוגש אתכם במקרים ובתחנות מד"א במרחב, המשיכו בפעילותכם הברוכה למען הצלת חיים.

רב הצלה דרום הרב משה בונים מינץ שליט"א: הצלת חיים היא מן התורה וחובה על כל אחד להציל חיים, אך יחד עם זאת חובה עלינו המתנדבים להקפיד ולפעול על פי ההלכה.

בזה אחר זה עלו ובאו 26 אברכים אשר השתתפו בשנה האחרונה בקורס חובשי רפואת חירום כמו גם בשיעורי הלכה הקשורים בפעילות המתנדבים וקיבלו את ציוד כונן רפואת חירום יחד עם תעודת סיום קורס חובשי רפואת חירום.

סמנכ"ל מד"א-הצלה דרום מאיר אשכנזי הודה בשם המתנדבים ל סמנכ"ל מבצעים במד"א מגן גיל מושקוביץ ומנהל מחלקת הד"ס מגן איתמר אברמוביץ על פועלם הרב ועשייתם הברוכה בכל ימות השנה למען המתנדבים ועל עזרתם הרבה בפתיחת בית המתנדב והקריא בפני המתנדבים את מכתב הברכה ששלח ראש עיריית אשדוד ד"ר יחיאל לסרי לרגל המעמד בו כתב: שאו ברכה, חזקו ואמץ ידכם, ותמיד זכרו: כל המציל נפש אחת מישראל כאילו הציל עולם ומלואו.

צילום: מענדי קורנט

מתנדבי מד"א-הצלה דרום במרחב נגב ונשותיהם התאספו ביום ראשון האחרון לערב גיבוש וסעודת ראש חודש בבאר שבע. סביב שולחנות ערוכים התיישבו המתנדבים למפגש תקופתי אשר שולב בסעודה לכבוד ראש חודש שבט. סמנכ"ל מד"א-הצלה דרום מאיר אשכנזי סקר בפני המתנדבים את החידושים במערך הכוננים ובהזנקתם על ידי מגן דוד אדום בישראל יחד עם הנחיות והוראות הלכתיות מרב הארגון הרב משה בונים מינץ שליט"א נציג בנק פאג"י אשר נתנו חסות לערב זה הרצה בפני המתנדבים על כלכלת בית נכונה ודרכים בייעול ומקסום ההכנסות מול ההוצאות. אחראי מתנדבים במרחב נגב יהודה ויצמן העניק מגיני הוקרה למתנדבים אשר התמידו והשתתפו בפרוייקט תורני השבת בשנה האחרונה. נציג אגף המבצעים במגן דוד אדום אדיר ביתן חילק למתנדבים את המכשירים החדשים אשר נופקו על ידי מגן דוד אדום לצורך איכון ותקשורת עם המתנדבים "מפגשים אלו תורמים רבות לאווירת המשפחתיות והערבות ההדדית בין המתנדבים, דבר התורם רבות בהמשך התנדבותם ופעילותם" אומר מנכ"ל הארגון מנחם שוורץ מתנדבי הארגון הודו בחום ליו"ר הצלה דרום הרב מיכאל שוורץ על פועלו למען המתנדבים ולגיבושם הן מבחינה הלכתית והן מבחינה חברתית

רוכב אופנוע נפצע בינוני בתאונת דרכים

כונני מד"א-הצלה דרום הוזנקו על ידי מוקד הכוננים של מגן דוד אדום לתאונת דרכים סמוך למושב ברורים

כונני מד"א-הצלה דרום וצוותי מגן דוד אדום שהגיעו למקום העניקו טיפול רפואי ראשוני לרוכב אופנוע שנפגע מטרקטור.

ניידת טיפול נמרץ של מגן דוד אדום פינתה את הפצוע להמשך טיפול במרכז הרפואי כשהוא במצב בינוני

רוכב אופנוע נפצע אנוש סמוך למושב זבדיאל

כונני מד"א-הצלה דרום הוזנקו על ידי מוקד הכוננים של מגן דוד אדום לתאונת דרכים קשה בכביש 40 סמוך למושב זבדיאל.

כונן מד"א הצלה דרום מאיר אביבי שהגיע למקום כשהוא רכוב על אופנוע מד"א סיפר: בהגיעי למקום הבחנתי בגבר השוכב על הכביש במרחק מטרים ספורים מהאופנוע כשהוא מחוסר הכרה, יחד עם כוחות מד"א ביצענו בו פעולות החייאה.

ניידת טיפול נמרץ של מגן דוד אדום פינתה את הפצוע למרכז הרפואי קפלן תוך כדי פעולות החייאה ועם פציעה רב מערכתית.

צילום: דוברות מד"א-הצלה דרום

מתנדבי מד"א-הצלה דרום עברו אמש בתחנות מד"א ברחבי הדרום וחילקו שתיה מתוקה וממתקים לעובדי ומתנדבי מגן דוד אדום אשר מאיישים את האמבולנסים הרבים.
 
בשל ההסלמה בדרום, תחנות מד"א מלאות בעובדים ומתנדבים אשר מתגברים את הכוחות ומוכנים לכל מקרה.
 
מתנדבי מד"א-הצלה דרום פינקו את העובדים והמתנדבים והודו להם על פעילותם למען הצלת חיים בשגרה ובחירום
 
צילום: דוברות מד"א-הצלה דרום

מאיר אשכנזי: דוברות מד"א-הצלה דרום

כונני מד"א-הצלה דרום הוזנקו על ידי מוקד הכוננים של מגן דוד אדום לתאונת דרכים בכביש 35 בכניסה לישוב משען.

כונני מד"א-הצלה דרום וצוותי מגן דוד אדום שהגיעו למקום העניקו טיפול רפואי ראשוני לרוכב אופנוע שנפגע מכלי רכב.

אמבולנס של מגן דוד אדום פינתה את הפצוע להמשך טיפול במרכז הרפואי כשהוא במצב בינוני

כונני מד"א-הצלה דרום הוזנקו על ידי מוקד הכוננים של מגן דוד אדום לתאונת דרכים קשה בשדרות הנשיא וייצמן באשדוד

כונני מד"א-הצלה דרום וצוותי מגן דוד אדום שהגיעו למקום העניקו טיפול רפואי ראשוני ומציל חיים לנער כבן 15 שנפגע מרכב בעת שרכב על קורקינט חשמלי.

ניידת טיפול נמרץ של מגן דוד אדום פינתה את הנער להמשך טיפול במרכז הרפואי אסותא בעיר כשהוא במצב אנוש

כונני מד"א-הצלה דרום הוזנקו על ידי מוקד הכוננים של מגן דוד אדום לתאונת דרכים בכביש 80 בין ערערה לכסיפה

כונן מד"א-הצלה דרום רועי כהן ששון וצוותי מגן דוד אדום שהגיעו למקום העניקו טיפול רפואי ראשוני לפצוע אחד במצב בינוני ושני פצועים במצב קל אמבולנסים של מגן דוד אדום העבירו את הפצועים להמשך טיפול בבית החולים סורוקה.

צילום: דוברות מד"א-הצלה דרום

כונני מד"א-הצלה דרום הוזנקו על ידי מוקד הכוננים של מגן דוד אדום לתאונת דרכים קשה בכביש 34 בכניסה לצומת יכיני

כונני מד"א-הצלה דרום מצוות שדרות* וצוותי מגן דוד אדום שהגיעו למקום העניקו טיפול רפואי ראשוני לגבר שנפצע כתוצאה מהתהפכות רכבו

ניידת טיפול נמרץ של מגן דוד אדום העבירה את הפצוע להמשך טיפול במרכז הרפואי כשהוא במצב בינוני

צילום: דוברות מד"א-הצלה דרום

כונני מד"א-הצלה דרום הוזנקו על ידי מוקד הכוננים של מגן דוד אדום לפציעה קשה במפעל באזור התעשיה על כביש 25 סמוך לנתיבות.

כונני מד"א-הצלה דרום וצוותי מגן דוד אדום שהגיעו למקום העניקו טיפול רפואי ראשוני לשלושה נפגעים אשר נפצעו במהלך עבודתם

אמבולנסים של מגן דוד אדום פינו להמשך טיפול בבית החולים פצוע אחד במצב קשה ושני פצועים במצב בינוני

צילום: דוברות מד"א-הצלה דרום

בערב ההתרמה השנתי שמקיים מד"א-הצלה דרום בערד בשיתוף עם בנק הדם של מגן דוד אדום שהתקיים השבוע בערד נתרמו 91 מנות דם לבנק הדם.

במהלך שעות ההתרמה הגיעו תושבים רבים לתרום דם. מתנדב מד"א-הצלה דרום יוסף חיים אלנדאף אשר מארגן את ערב ההתרמה בשנים האחרונות: ברוך השם משנה לשנה אנו רואים גידול ניכר בכמות האנשים שמגיעים לתרום דם.

מנכ"ל מד"א-הצלה דרום מנחם שוורץ: למרות ההערכות הגדולה יותר משנה שעברה, כמות האנשים שהגיעו השנה הייתה הרבה מעבר למצופה ועד שנאלצנו לעצור את ההתרמה.

אנו ערוכים להתרמות הבאות ובתיאום עם בנק הדם של מגן דוד אדום נגיע בצוותים מתוגברים על מנת לאפשר לכל המעוניין להשתתף ולתרום דם ולהציל חיים

צילום: דוברות מד"א-הצלה דרום