ל"ג בעומר

כחלק מארגוני החירום וההצלה של מדינת ישראל נוטל ארגון 'מד"א - הצלה דרום' חלק באבטחת ההילולה במירון

מידי שנה נערך הארגון ושולח את מאות המתנדבים המתפרסים במעלה ההר וברחבת הקבר כדי להושיט יד ולהציל חיים ברגע הנחוץ, כשאותם מלווה אמבולנס הפינוקים - המעניק כיבוד ומיני מתיקה לחמתנדבים המסורים.

מתנדבי הארגון נערכים ביחד עם כל כוחות החירום של מדינת ישראל כבר תקופה ארוכה קודם היום הגדול ופועלים בשיתוף פעולה עם כוחות המשטרה, מגן דוד אדום וכיבוי האש.

השנה, לאור מגיפת הקורונה, העליה השנתית למירון בוטלה, אך במד"א-הצלה דרום החליטו להמשיך במסורת זו והעבירו את אמבולנס הפינוקים לרחבי הדרום.

מתנדבי הארגון הגיעו אמש, ליל ל"ג בעומר לכל תחנות מד"א בדרום ולמוקד הארצי של מגן דוד אדום והעניקו לצוותי מד"א כיבוד ומיני מתיקה והודו להם על עשייתם הברוכה למען בריאות עם ישראל בתקופת הקורונה.

מתנדבי הארגון יחד עם צוותי מד"א בתחנות הדליקו יחד נר לכבוד רבי שמעון בר יוחאי. בכל אחת מתחנות מד"א. מנכ"ל מד"א-הצלה דרום מנחם שוורץ: עובדי מד"א בכל רחבי הארץ עבדו מסביב לשעון בחודשיים האחרונים ועמדו בחזית המאבק של מדינת ישראל בקורונה.

ראינו לנכון לנצל את יום ל"ג בעומר על מנת להגיע לכל תחנות מד"א ברחבי הדרום ולהודות להם על פועלם.

סמנכ"ל מד"א-הצלה דרום, מאיר אשכנזי: אמבולנס הפינוקים של הארגון כבר הפך לשם דבר בקרב מאות העובדים והמתנדבים שעלו למירון בשנים האחרונות לסייע במבצע האבטחה הגדול ביותר בארץ בכל שנה בל"ג בעומר.

לצערנו הרב, השנה, בשל המצב, מירון סגורה והעובדים והמתנדבים נשארו בתחנות מד"א ובבתים, אך את המסורת יש להמשיך והחלטנו להעביר את הפעילות ממירון לרחבי הדרום ולכנס יחד את צוותי מד"א, להדליק נר לכבוד רבי שמעון ולהודות להם על פועלם.