שבת גיבוש וסיכום שנה למתנדבי מד"א הצלה דרום

מלון לאונרדו, באר-שבע

שבת גיבוש למתנדבי מד''א-הצלה דרום את שבת פרשת אמור ערכו יחד, כמאתיים ממתנדבי מד''א-הצלה דרום במלון לאונרדו בבאר שבע.

מתנדבי הארגון אשר החלו את ארועי השבת בטקס פתיחה ביום שישי אחר הצהרים שמעו דברי ברכה ממנהל מחוז דרום במגן דוד אדום יהודה שושן אשר העלה על נס את מתנדבי הארגון אשר פועלים ללא לאות להצלת חיים וכן ממנהל מרחב נגב איציק אלפסי וסגן מנהל מרחב לכיש נחום דוד.

הרב מיכאל שוורץ יו"ר הצלה דרום קיבל את המתנדבים בהזכירו את הפעילות הרבה בהצלת חיים מסביב לשעון אותה הם עושים.
דברי חיזוק בשמירת הלכות שבת ובהקפדה יתירה על כל ההלכות הקשורות למתנדבי רפואת חירום נשא רב הארגון הרב משה בונים מינץ שליט''א אשר שיתף את המתנדבים בשאלות המגיעות אל שולחנו והתשובות הניתנות.

סמנכ"ל מד"א-הצלה דרום מאיר אשכנזי העלה על נס את שיתוף הפעולה הפורה בין הצלה דרום למגן דוד אדום ובראשם מנכ"ל מד"א אלי בין וסמנכ"ל מבצעים במד"א גיל מושקוביץ אשר פועלים ללא לאות למען ולרווחת המתנדבים ובהתאם לפסיקות ההלכתיות של רב הארגון בדבריו, הודה בחום לחברי הנהלת הארגון מוטי ובר ויהודה וייצמן על ארגון השבת
לאחר הטקס חולקו למתנדבים תיקי כונן, מכשירי החייאה, מדי סוכר וציוד מציל חיים.

במהלך השבת התפללו וסעדו יחד המתנדבים ובני משפחותיהם ושמעו הרצאות ושיעורים בתחומים שונים מפי הנהלת הנהלת הארגון, ומפי הרב ד''ר חנוך מיודובניק פסיכאיטר מחוזי, והגב' חנה ציק אשר מסרה הרצאה מיוחדת לנשות המתנדבים על חלקן וזכותן בפעולות הצלת החיים של בעליהן.
בליל שבת ישבו המתנדבים לשבת אחים יחד עם העיתונאים גואל ועקנין, אברהם דב גרינבוים וישראל הרשקוביץ.

יו''ר הצלה דרום הרב מיכאל שוורץ חתם את השבת בסעודה שלישית והודה למתנדבים על פעילותם, והבטיח לעמוד לעזרתם בכל מה שיצטרכו להצלת חיים.
לפני שנפרדו המתנדבים, ערכו יו"ר הארגון הרב מיכאל שוורץ ומנכ"ל הארגון הרב מנחם שוורץ הגרלה על עשרות מוצרי חשמל ותלושי קניה כהוקרה על פעילותם להצלת חיים.